Salomon Nordic Sunday – bieg IV 15.02.2015

Salomon Nordic Sunday: narciarskie mistrzostwa Sił Powietrznych już w niedzielę
To już tradycja, że w lutym w ramach zawodów Salomon Nordic Sunday w Jakuszycach odbywają się Mistrzostwa Sił Powietrznych w narciarstwie biegowym. Nie inaczej będzie w niedzielę 15 lutego. Na starcie stanie około stu wojskowych i sporo ponad 200 cywili!000

W tym roku lotnicze mistrzostwa mocno się rozrastają. Dokładnie będą to Otwarte Mistrzostwa Sił Powietrznych, z udziałem także Wojsk Lądowych, Marynarki Wojennej oraz Szkolnictwa Wojskowego.W sumie „mundurowe” zmagania potrwają trzy dni. Przed weekendem żołnierze zmierzą się w sprintach i sztafetach, a w niedzielę w ramach zawodów Salomon Nordic Sunday odbędą się biegi dystansowe.Tradycją do tej pory było, że podczas SNS-a z lotnikami, na trasie znajdował się podbieg na Samolot. Tym razem wyjątkowo go nie będzie. Zawodnicy pobiegną jednak wokół Samolotu, a ostrych i długich podbiegów nie zabraknie. – Nie chcieliśmy, aby uczestnicy mistrzostw Sił Powietrznych, co roku biegali po tej samej trasie. Pamiętajmy, że część z nich przyjeżdża na biegówki tylko raz do roku, właśnie na zawody Salomon Nordic Sunday. Warto więc, żeby poznali inne fragmenty jakuszyckich szlaków – wyjaśnia Beata Lepka ze Stacji Jakuszyce, organizator cyklu SNS.
Ale trasa, nawet bez wzniesienia o lotniczej nazwie Samolot, będzie ciekawa. Na początek rozgrzewkowo – drogą spacerową w stronę Orla. Na Rozdrożu pod Działem Izerskim w prawo na trasę Inhalacyjną. Potem w dół, znów w kierunku Orla, ale nie dobiegamy do Schroniska, tylko skręcamy w prawo na mostek i rozpoczynamy wspinaczkę Starą Drogą Celną – blisko 3 km mozolnego podbiegu. A potem już „tylko” Jelenie Łąki, Górny Dukt i meta. Razem: 12 km.
Start biegu stylem klasycznym o godz. 10.45, natomiast wyścigu łyżwą pół godziny później, o godz. 11.15.
Trasa zawodów będzie tego dnia zamknięta od godz. 10.30. – Drogę spacerową otworzymy około godz. 11.45. Natomiast reszta tras będzie otwierana po przebiegnięciu ostatniego zawodnika – zapowiada Beata Lepka. – Jeżeli już znajdziecie się na trasie SNS-a w trakcie zawodów, to pamiętajcie – będzie tam obowiązywał ruch jednostronny, zgodny z kierunkiem biegu zawodów. Turyści muszą poruszać się bokiem trasy, nie wchodząc pod narty zawodnikom – dodaje organizator cyklu.
Mapa i profil trasy dostępne są pod tym adresem: http://www.sns-nartybiegowe.pl/trasa/
Ważna informacja dla zawodników rywalizujących w całym cyklu SNS w tym sezonie. To już czwarte zawody w sezonie 2014/15. A w kalendarzu jest ich tylko pięć. Aby znaleźć się w klasyfikacji generalnej, trzeba zaliczyć 4 z 5 startów. Także osoby, które nie wystartowały np. w inauguracyjnych sprintach w Zakopanem, a wielu biegaczy tam nie było, muszą zaliczyć wszystkie pozostałe biegi!
No i ostatnia informacja – przypominamy, że jak już macie numer startowy oraz ewentualnie chipa pomiarowego, nie rejestrujecie się przez internet. Należy jedynie wnieść opłatę startową.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *